Dla instalatora

iGate3
iGate2
BRgsm 2

  • Sterownik iGate podłączamy do centrali automatyki bramy. Wykorzystujemy do tego przygotowane i oznaczone przewody o długości ok. 35cm:

    – przewody koloru czarnego oznaczone „AC” doprowadzają zasilanie 9-30V AC/DC do sterownika,

    – przewody koloru żółtego stanowią wyjście styków bezpotencjałowego przekaźnika wykonawczego (NO lub NC) znajdującego się w sterowniku. Obciążalność styków przekaźnika wynosi 1A dla maks. 60V.

    Sterownik zazwyczaj umiejscawiamy w obudowie centrali automatyki bramy. W przypadku montażu sterownika w miejscu oddalonym od bramy, należy ułożyć stosowne okablowanie (2 żyły dla sterowania). Jego długość nie jest krytyczna.

    PODŁĄCZENIE ZASILANIA IGATE

    Sterownik iGate zasilany jest napięciem w zakresie 9-30V AC (napięcie stałe lub przemienne), pobór prądu maks. 200mA.

    Zalecamy użycie dedykowanego, separującego, małogabarytowego zasilacza sieciowego hermetycznego ZSH2.

    PODŁĄCZENIE WYJŚCIA STERUJĄCEGO DO ZACISKÓW „START/STOP” (PRZEWODY KOLORU ŻÓŁTEGO)

    W uproszczeniu wyjaśniając, sterownik iGate spełnia rolę zdalnie sterowanego za pomocą sieci GSM „chwilowego włącznika elektrycznego typu start/stop”. Jego zadziałanie w chwili otrzymania zdalnego rozkazu CLIP lub SMS polega na zwarciu (lub rozwarciu – w zależności od konfiguracji) na zaprogramowany czas jego styków przekaźnika (zazwyczaj 3 sekundy), które za pomocą przygotowanych przewodów (żółte) zazwyczaj podłączamy do ww. zacisków „start/stop”.

    Współczesne centrale automatyki bramy posiadają specjalnie przygotowane zaciski elektryczne do podłączenia, za pomocą przewodów elektrycznych, zewnętrznych przycisków typu „start/stop” bądź innych urządzeń sterujących (np. iGATE, iGateSOS, włączników kluczykowych, sterowników radiowych) dla sterowania bramą. Zaciski znajdują się we wnętrzu automatu, na listwie przyłączeniowej. Oznaczenie tych zacisków na listwach przyłączeniowych central sterujących należy zweryfikować w instrukcji automatyki.

  • – dokonujemy wyboru karty SIM operatora sieci GSM , gwarantującego dostateczny zasięg sieci 2G w miejscu pracy sterownika iGate.

    Sterownik nie wykorzystuje sieci 3G, 4G, 5G.

    – przygotowujemy kartę SIM instalując ją chwilowo w dowolnego typu aparacie GSM

    – ustawiamy numer PIN karty na „1111” lub wyłączamy obsługę PIN-u

    – wyłączamy pocztę głosową oraz inne przekierowania/przekazy poprzez polecenie dostępne w menu aparatu. np.: „anuluj wszystkie przekazy”

    –wyłączamy usługę „NOTKA SMS” poprzez serwisy operatorów

    – sprawdzamy możliwość realizacji połączeń wychodzących i przychodzących oraz poziom sygnału sieci GSM 2G (zasięg w miejscu zainstalowania anteny sterownika)

    – odłączamy iGate od źródła zasilania

    – instalujemy kartę SIM w iGate (uchylna kieszeń na kartę SIM)

    – zakładamy zworkę JMP

    – podłączamy iGate do źródła zasilania 9-30V AC/DC

    - instalujemy antenę GSM w optymalnym, eksponowanym miejscu

    – oczekujemy na zalogowanie się iGate do sieci GSM . Dioda koloru niebieskiego oznaczona GSM (dla iGate2/BRGSM 2- CSQ) początkowo, przez ok. 20-30 sekund pulsuje szybko, po zalogowaniu -p[ulsuje wolno, co kilka sekund od 1 do 5 pulsów – im więcej pulsów, tym lepszy zasięg).

    Długotrwałe pulsowanie szybkie oznacza niezalogowanie do sieci GSM (patrz tabela w instrukcji konfiguracji), świecenie ciągłe oznacza błąd karty SIM lub błędny PIN.

  • Fabrycznie nowy sterownik posiada zaprogramowane podstawowe parametry umożliwiające jego szybkie uruchomienie. Należy jedynie zaprogramować listę numerów uprawnionych do sterowania.

    Ustawienia fabryczne:

    styki przekaźnika sterującego: NO monostabilnie,

    czas zwarcia (impulsu): 3 sekundy podczas sterowania,

    wysyła sygnał zajętości (odrzuca połączenie i zwiera styki przekaźnika na 3 sek),

    sterowanie SMS zabronione

    sterownie CLIP dozwolone

    odsyłanie potwierdzeń modyfikacji listy ACK – aktywne (dla iGate3)

    Procedura programowania listy numerów uprawnionych

    – wpisujemy własny numer telefonu na listę uprawnionych na pozycję „0” (instalator) poprzez wysłanie do iGate SMS-a o treści: 0#ABCDEFGHI (litery oznaczają numer instalatora w formacie krajowym- bez “0”, bez “+48”) lub korzystamy z aplikacji iGate Smart (menu: zarządzanie użytkownikami). Numer znajdujący się na pozycji „0” posiada specjalne uprawnienia do zdalnej konfiguracji sterownika poprzez SMS oraz sterowania bramą.

    – po kilku sekundach, w sterowniku kilkakrotnie mignie dioda SMS, potwierdzając odebranie SMS. Po kilku sekundach sterownik dla wersji iGate3 odeśle SMS z informacją o dodaniu numeru.

    – odłączamy zasilanie i zdejmujemy zworkę JMP (brak zdjęcia zworki umożliwi zdalną konfigurację sterownika z innych jak „instalatora” numerów telefonów.

    – ponownie podłączamy zasilanie do iGate – urządzenie jest gotowe do zdalnej konfiguracji pozostałych parametrów poprzez komendy SMS (patrz tabela w instrukcji) lub menu „zarządzanie użytkownikami” w aplikacji iGate Smart, a przede wszystkim, wprowadzamy numery telefonów uprawnionych użytkowników, korzystając np. z nw. komendy lub poleceń w aplikacji:

    #ABCDEFGHI, co oznacza zapisz ten numer na następną wolną pozycję.

  • Dostępne są 3 sposoby odczytu poziomu sygnału GSM w sterowniku:

    • wskazania niebieskiej diody LED oznaczonej GSM (CSQ w iGate2/BRGSM 2): liczba pulsów od 1 do 5

    1- 20% (słaby sygnał)

    2-40%

    3-60%

    4-80%

    5-100% (silny sygnał)

    • wskazania linijki pomiarowej w programie do konfiguracji sterownika w trybie połączenia ze sterownikiem on-line przy użyciu dedykowanego programatora PR2-USB (wyposażenie dodatkowe),

    • w otrzymanym od sterownika SMS-ie zwrotnym, będącym odpowiedzią na wysłanie z telefonu „instalatora” SMS-a o treści „STATUS” lub polecenia z aplikacji iGate Smart. W treści odebranego SMS pojawia się m.in. poziom sygnału:

    dla iGate3, w procentach, krok co 20%

    dla iGate2/BRGSM 2. w -dBm, (ujemne wartości), w zakresie -50 (silny) do -110 (niski):

    • w przypadku użycia standardowej anteny paskowej typu AP1, nie należy jej montować bezpośrednio do metalowych elementów bądź przewodów elektrycznych. Usytuowanie w wolnej przestrzeni gwarantuje najlepszy efekt.

    • w przypadku słabego zasięgu sieci GSM zalecamy stosowanie wysokiej jakości dodatkowej anteny GSM typ AW-4 (wandalaodporna), do trwałego montażu na płaskiej powierzchni obudowy automatyki lub przy użyciu uchwytu kątowego. Jest ona wyposażona w kabel antenowy o długości 4mb

    • w przypadku konieczności ukrycia/kamuflowania anteny zewnętrznej zaleca się zastosowanie anteny AW5, która swoim wyglądem przypomina krążek/zaślepkę. Jest ona wyposażona w kabel antenowy o długości 4mb

    • montażu anteny dokonywać po za obudową automatyki, możliwie najwyżej względem poziomu terenu oraz oddaleniu od jakichkolwiek elementów sąsiadujących (słupek ogrodzenia, ściana)

    • stosowanie anten nieznanego pochodzenia może pogorszyć warunki zasięgowe (brak dopasowania do pasm, antena-atrapa itp.)

    • po montażu sterownika zalecamy wykonanie pomiarów poziomu sygnału GSM poprzez wysłanie do sterownika SMS-a o treści: STATUS lub poprzez aplikację iGate Smart w warunkach naturalnych jego pracy, kilkakrotnie w ciągu pierwszych dób po instalacji (obudowa automatyki zamknięta, sterownik i antena w miejscu docelowym, różna pora doby). Zwracamy uwagę na wskazania siły sygnału GSM oraz czy są one powtarzalne i nie różnią się skrajnie.

  • • iGate3 występuję w dwóch wersjach:

    Light – dla 12 numerów uprawnionych;

    Full – dla 2000 numerów uprawnionych

    • iGate2 występuję w dwóch wersjach:

    Light – dla 10 numerów uprawnionych;

    Full – dla 2000 numerów uprawnionych

    • pozycja nr „0” na liście przeznaczona jest dla numeru telefonu „instalatora” – posiada najwyższe uprawnienia zdalnej konfiguracji parametrów sterownika łącznie z zarządzaniem listą przez komendy SMS

    • pozycja nr „1” oraz „2” przeznaczona jest dla numerów telefonów „administratorów osiedla” – posiada uprawnienia tylko do zdalnego, poprzez SMS lub aplikację iGate Smart zarządzania listą uprawnionych

    • dla obszaru Polski numery krajowe oraz zagraniczne należy zapisywać na liście uprawnionych w formacie krajowym, z pominięciem prefixów kraju, cyfr “0” bądź znaku “+”

    Przykład poprawny: 601123456

    • dla obszaru innych państw należy sprawdzić format zapisu numerów telefonów, zazwyczaj również z pominięciem prefixu kraju

    • dla znacznej liczby numerów uprawnionych zalecamy stosowanie dedykowanego programu komputerowego iGate dla komputerów PC z Windows i portem USB 2.0/3.0

    • istnieje możliwość wyłączenia obowiązywania listy uprawnionych. Funkcja dostępna tylko z programu komputerowego. Wówczas sterowanie dozwolone jest z każdego numeru telefonu.

    • Istnieje możliwość podziału listy na dwie grupy, pozycje: 3-999 oraz 1000-1999. Wówczas „aministrator 1” obsługuje grupę numerów 3-999, a „administrator 2”- 1000-1999.

    • Numery administratorów nie mają uprawnień do modyfikacji numeru instalatora.

    UWAGA!

    Tylko poprawny format zapisu numerów telefonów na liście zezwoli na sterowanie i konfigurowanie.

    Lista numerów uprawnionych:

    https://drive.google.com/file/d/1laM_kvGBCeRQBpuP1XvOGDrkQ8_wRHxL/view?usp=sharing

  • • zworka JMP zdjęta (zalecamy dla każdej instalacji sterownika) – tryb serwisowy nieaktywny. Włączona ochrona danych konfiguracyjnych, która zabezpieczy sterownik przed przypadkowymi, zdalnie wykonanymi zmianami ustawień za pomocą komend SMS

    • zworka JMP założona- tryb serwisowy aktywny. Każdy numer posiada uprawnienia „instalatora” dla pełnej, zdalnej konfiguracji parametrów iGate. Funkcja ta umożliwia pierwotne zaprogramowanie numeru „instalatora” z dowolnego numeru za pomocą komend SMS lub aplikacji iGate Smart w urządzeniu fabrycznie nowym lub po resecie ustawień

  • Polecenie SMS o treści STATUS wysłane z uprawnionego telefonu instalatora lub administratora oraz z aplikacji iGate Smart do sterownika, powoduje odesłanie przez iGate wiadomości SMS, która zawiera następujące informacje:

    • numer telefonu z jakiego nadeszło ostatnie polecenie sterowania (CLIP lub SMS)

    • liczbę zaprogramowanych użytkowników

    • siłę sygnału GSM w procentach (dla iGate2 w -dBm ze znakiem ujemnym)

    • stan przekaźnika wykonawczego

    • wersję oprogramowania

    • stan zwroki JMP (ochrona zdalnej konfiguracji danych) –PROTECT on lub OFF

    • stan funkcji ACK- odsyłanie potwierdzeń po modyfikacji listy

  • Sterowniki iGate3 posiadają włączoną fabrycznie funkcję ACK, dzięki której każdorazowe, zdalne dodanie lub skasowanie numeru na liście uprawnionych jest potwierdzane SMS-em zwrotnym do nadawcy. Funkcję można wyłączyć zdlanie poprzez komendę SMS oraz poprzez program komputerowy. Sterowniki iGate2/BRGSM 2 nie posiadały funkcji ACK.

  • Powrót do ustawień fabrycznych łącznie ze skasowaniem zawartości listy:

    - odłączyć napięcie zasilania,

    - założyć zworę JMP (tryb serwisowy),

    - nacisnąć i trzymać przez 5 sekund przycisk RESET, jednocześnie włączając zasilanie,

    - wykonanie RESET-u sygnalizowane jest jednoczesnym zapaleniem się wszystkich diod sygnalizacyjnych.

  • Fabryczne ustawienia blokują możliwość sterowania poprzez komendy SMS. W celu uzyskania tej możliwości należy włączyć sterowanie przez SMS. Wówczas do dyspozycji mamy nw. polecenia SMS:

    Z# - załącz wyjście

    W# - wyłącz wyjście

    Z#10s – załącz na 10 sekund (przykładowa wartość)

    Z#38m – załącz na 38 minut (przykładowa wartość)

    Z#4g – załącz na 4 godziny (przykładowa wartość)

  • Zastosowanie sterowników iGate nie wyklucza używania klasycznych odbiorników sygnału radiowego (dla pilotów) do sterowania automatyką bramy. Należy zwrócić uwagę na identyczne skonfigurowanie trybu pracy wyjścia przekaźnikowego dla obydwu urządzeń.

  • Oprogramowanie występuje w wersjach dla iGate2/BRGSM 2 oraz iGate3:

    v.3.30 lub nowsza – przeznaczona dla sterowników iGate3

    v.1.21 - przeznaczona dla sterowników iGate2/BRGSM 2

    Głównie funkcję oprogramowanie:

    wymagania sprzętowe: system Windows*TM, port USB2.0/3.0

    wygodna i szybka konfigurację wszystkich parametrów sterownika

    archiwizacja do pliku konfiguracji wraz z listą numerów upoważnionych

    odczyt z pracującego sterownika jego aktualnej konfiguracji wraz z listą numerów upoważnionych

    przenoszenie konfiguracji do innych egzemplarzy iGate

    import/export listy numerów użytkowników z/do tabeli formatu Excel *TM

    gromadzenie historii zdarzeń pracy sterownika (wymagane ciągłe podłączenie sterownika do komputera) w pliku Excel

    Uwagi:

    podczas programowania przy użyciu oprogramowania komputerowego, iGate musi być podłączony do źródła napięcia zasilania oraz do portu USB w komputerze przy użyciu dedykowanego programatora PR-2 USB (wyposażenie dodatkowe). Ustawienia zworki JMP są bez znaczenia.

    Dedykowany programator PR-2 USB musi zostać poprawnie wykryty i zainstalowany przez system operacyjny komputera, widoczny jako port COM o numerze z zakresu 1-9. Przypisanie programatora w systemie operacyjnym komputera do portu COM o numerze powyżej 9 uniemożliwi programowanie. W takim przypadku należy manualnie, jednorazowo zmienić numer portu COM w ustawieniach systemu Windows komputera.

    Oprogramowanie jest dostępne bezpłatnie w zakładce „pobierz”

  • Montaż urządzenia może wykonywać osoba z właściwymi kwalifikacjami do instalacji elektrycznych o napięciu do 1kV oraz znająca podstawowe zasady pracy oraz montażu i konfiguracji urządzeń automatyki bram i szlabanów, ze szczególnym uwzględnieniem konkretnego typu/modelu automatu bramy, do którego iGate będzie podłączany. Przed montażem wymagane jest również zapoznanie się ze szczegółową „instrukcją konfiguracji sterownika”, która jest na wyposażeniu opakowania z urządzeniem oraz dostępna na www.igate.pl w zakładce „pobierz” .

    Wymogi bezpieczeństwa:

    Nie wolno podłączać przewodów zasilania iGate(kolor czarny) oraz przewodów wyjścia przekaźnikowego (kolor żółty) do obwodów napięcia niebezpiecznego

    Podłączając iGate pośrednio do sieci zasilania 230V AC należy stosować tylko i wyłącznie zasilacze II klasy izolacji (napięcie zasilania i obwodu sterowanego powinny pochodzić ze źródeł napięcia bezpiecznego separowanego lub akumulatora)

    Sterownik iGate gwarantuje ochronę dla różnicy potencjałów pomiędzy zasilaniem a stykami przekaźnika (wyjściem separującym) nie większym jak 60V DC

    Gniazdo anteny GSM wykorzystywać tylko i wyłącznie dla podłączenia anteny GSM dla pasm 900/1800Mhz

    Urządzenie zabezpieczone wkładką bezpiecznikowa zwłoczną 500mA. Wymianę bezpiecznika wykonywać przy całkowitym odłączeniu iGate od źródła zasilania oraz obwodu sterowania.


iGate SOS

  • Sterownik iGate SOS podłączamy do centrali automatyki bramy. Wykorzystujemy do tego przygotowane i oznaczone przewody o długości ok. 35cm:

    – przewody koloru czarnego oznaczone „AC” doprowadzają zasilanie 12-25V AC/DC do sterownika,

    – przewody koloru zielonego stanowią wyjście styków bezpotencjałowego przekaźnika wykonawczego (NO lub NC) znajdującego się w sterowniku. Obciążalność styków przekaźnika wynosi 1A dla maks. 60V.

    - przewody koloru czarnego oznaczone „M” służą do podłączenia zewnętrznego mikrofonu

    Sterownik zazwyczaj umiejscawiamy w obudowie centrali automatyki bramy, a mikrofon zewnętrzny MD1 instalujemy na bocznej ścianie automatyki lub słupka szlabanowego w miejscu, które nie jest osłonięte względem podjazdu dla samochodów.

    Wymagany jest montaż zewnętrzny, który zagwarantuje uzyskanie możliwie najlepszych warunków dla odbioru sygnału akustycznego z syreny pojazdu ratunkowego i poprawne działanie sterownika.

    PODŁĄCZENIE ZASILANIA IGATE

    Sterownik iGate SOS zasilany jest napięciem w zakresie 12-25V AC/DC o poborze prądu maks. 100mA.

    Zalecamy użycie dedykowanego, małogabarytowego, zasilacza sieciowego hermetycznego typ ZSH2.

    PODŁĄCZENIE WYJŚCIA STERUJĄCEGO DO ZACISKÓW „START/STOP” (PRZEWODY KOLORU ZIELONEGO)

    W uproszczeniu wyjaśniając, sterownik iGate spełnia rolę zdalnie sterowanego, za pomocą sygnału syreny pojazdu ratunkowego, „chwilowego włącznika elektrycznego typu start/stop”. Jego zadziałanie w chwili poprawnego zdekodowania sygnału akustycznego syreny polega na zwarciu (lub rozwarciu – w zależności od konfiguracji) na zaprogramowany czas styków przekaźnika (zazwyczaj 3 sekundy), które za pomocą przygotowanych przewodów (zielone) zazwyczaj podłączamy do ww. zacisków „start/stop” w automacie bramy.

    Współczesne centrale automatyki bramy posiadają specjalnie przygotowane zaciski elektryczne do podłączenia, za pomocą przewodów elektrycznych, zewnętrznych przycisków typu „start/stop” bądź innych urządzeń sterujących (np. iGate, iGate SOS, włączników kluczykowych, sterowników radiowych) dla sterowania bramą. Oznaczenie zacisków na listwach przyłączeniowych central sterujących należy zweryfikować w instrukcji automatyki.

  • Mikrofon dynamiczny odbiera sygnał syreny pojazdu ratunkowego. Umieszczony jest w nierozbieralnej obudowie, przeznaczonej do montażu na zewnątrz szafki automatu bramy/szlabanu. Jest ona wyposażona w nypel montażowy o średnicy 10mm wraz nakrętką.


    https://drive.google.com/file/d/1jK-a7Gd9gVj1hT_GYSmYbTMCJ6SQaqgo/view?usp=sharing

  • Programowanie polega na ustawienie dwóch parametrów:

    czasu impulsu wysterowania styków przekaźnika wykonawczego oraz

    czułości układu mikrofonu.

    Przycisk CZAS służy do skonfigurowania czasu zwarcia styków przekaźnika i zadziałania wyjścia sterującego.

    Należy nacisnąć i trzymać przycisk CZAS na tak długo, jak ma być ustawiony czas impulsu zwarcia styków przekaźnika. Zwyczajowo ustawiamy czas 2-3 sekundy. Podczas naciskania przycisku CZAS, dioda PK świeci się oraz następuje zadziałanie przekaźnika, skutkujące zamknięciem obwodu (zwarcie) pomiędzy przewodami koloru zielonego, oznaczonymi PK. Tak ustanowiony czas zostaje zapamiętany przez sterownik.

    W celu zmiany wcześniej zaprogramowanego czasu impulsu należy przeprowadzić ww. procedurę ponownie, konfigurując nową wartość czasu impulsu.

  • Potencjometr obrotowy CZUŁOŚĆ przeznaczony jest do regulacji czułości i skuteczności układu detekcji sygnału akustycznego z syreny pojazdu. Lewe skrajne położenie oznacza niską czułość (tylko bardzo głośny dźwięk syreny będzie wykrywany i dekodowany). Położenie prawe skrajne – wysoka czułość układu (nawet stosunkowo słaby sygnał syreny pojazdu jest dekodowany)

    Podczas emitowania sygnału akustycznego przez pojazd ratunkowy zaparkowany w miejscu podjazdu do bramy, potencjometrem dostosowujemy czułość układu obserwując diodę CZUŁOŚĆ. Przy poprawnym ustawieniu czułości, każdorazowa emisja sygnału akustycznego z pojazdu (może to być sygnał ciągły, niemodulowany), powoduje zapalenie się na czas trwania sygnału czerwonej diody LED oznaczonej CZUŁOŚĆ. Brak jej świecenia lub świecenie pulsujące świadczy o nieprawidłowej regulacji czułości, bądź zbyt cichym sygnale akustycznym syreny pojazdu.

    W przypadku poprawnego odbioru i właściwego poziomu czułości układu oraz emitowaniu przez pojazd sygnału modulowanego, po ok. 4 sekundach dioda FALA koloru niebieskiego zapala się światłem pulsowym, a następnie dioda PK WY i następuje wysterowanie przekaźnika, powodując zamknięcie obwodu (zwarcie) pomiędzy przewodami koloru zielonego PK. Jest to oczekiwane, poprawne działanie układu.

    .

  • Sprawdzenie poprawności działania sterownika iGate SOS

    - w miejscu podjazdu dla samochodów zaparkować pojazd ratunkowy wyposażony w sygnały dźwiękowe modulowane

    - uruchomić sygnały dźwiękowe modulowane w pojeździe na czas kilkunastu sekund

    - obserwując diody świecące sprawdzamy, czy sygnał akustyczny zapala kolejno:

    diodę czerwoną CZUŁOŚĆ,

    diodę niebieską FALA (pulsowanie) a następnie

    diodę czerwoną PK WY i wysterowuje wyjście przekaźnika, powodując zamknięcie obwodu (zwarcie) pomiędzy przewodami koloru zielonego PK

  • Montaż urządzenia może wykonywać osoba z właściwymi kwalifikacjami do instalacji elektrycznych o napięciu do 1kV oraz znająca podstawowe zasady pracy oraz montażu i konfiguracji urządzeń automatyki bram i szlabanów, ze szczególnym uwzględnieniem konkretnego typu/modelu automatu bramy, do którego iGate będzie podłączany. Przed montażem wymagane jest również zapoznanie się ze szczegółową „instrukcją konfiguracji sterownika iGate SOS”, która jest na wyposażeniu opakowania z urządzeniem oraz dostępna na www.igate.pl w zakładce „pobierz” .

    Nie wolno podłączać przewodów zasilania iGate SOS (kolor czarny) oraz przewodów wyjścia przekaźnikowego (kolor żółty) do obwodów napięcia niebezpiecznego

    Podłączając iGate SOS pośrednio do sieci zasilania 230V AC należy stosować tylko i wyłącznie zasilacze II klasy izolacji (napięcie zasilania i obwodu sterowanego powinny pochodzić ze źródeł napięcia bezpiecznego separowanego lub akumulatora)

    Sterownik iGate SOS gwarantuje ochronę dla różnicy potencjałów pomiędzy zasilaniem a stykami przekaźnika (wyjściem separującym) nie większym jak 60V DC

    Urządzenie zabezpieczone wkładką bezpiecznikowa zwłoczną 315mA. Wymianę bezpiecznika wykonywać przy całkowitym odłączeniu iGate- od źródła zasilania oraz obwodu sterowania.

Napisz do nas