Najczęściej
zadawane
pytania

  • Użytkowanie iGate3, iGate2/BRGSM 2 nie wymaga dostępności do sieci Internet w żadnym przypadku.

    Sterowanie odbywa się w trybie zwiastuna połączenia głosowego t.zn.: użytkownik telefonu w klasyczny sposób wybiera „numer do bramy”, następnie sterownik otrzymując tego zwiastuna analizuje, czy abonent dzwoniący jest uprawniony i natychmiast otwiera bramę/szlaban, furtkę. Do zestawienia połączenia telefonicznego jednak nie dochodzi i nie są naliczane żadne koszty tak po stronie użytkownika otwierającego bramę jak i karty SIM w sterowniku.

    Łącze internetowe jest całkowicie zbędne.

  • Użytkowanie iGate3, iGate2/BRGSM 2 nie wymaga korzystania z aparatów typu smartfon. Użytkownik każdego typu aparatu z każdym systemem operacyjnym, również aparatów sprzed kilku laty, z powodzeniem może otwierać bramę/szlaban poprzez wybieranie numeru „do bramy” na zasadach funkcji tzw. „prostego wybierania” lub „szybkiego wybierania”. Polega to na przypisaniu numeru „do bramy” do jednego z klawiszy klawiatury aparatu – wówczas jego dłuższe naciśniecie inicjuje połączenie.

    Dla wygody użytkowników nowoczesnych smartfonów z systemem Android i iOS oferowana jest dodatkowa aplikacja iGate Smart, która ułatwia sterowanie wieloma urządzeniami oraz zarządzanie listą numerów uprawnionych.

  • Użytkowanie iGate3, iGate2/BRGSM 2 nie wymaga żadnych opłat utrzymaniowych na rzecz instalatora, dystrybutora bądź producenta systemu. Jedynym kosztem powtarzalnym jest utrzymanie w aktywności karty SIM w sterowniku (kilkanaście złotych /rok)

    Sterownik wyposażamy w kartę SIM dowolnego operatora GSM i dokonuje tego najczęściej wspólnota mieszkaniowa. Ważne jest, aby karta SIM zapewniła dobry zasięg sieci GSM w miejscu instalacji oraz zawsze była aktywna dla realizacji połączeń przychodzących.

  • Sterowniki iGate3 mogą być instalowany w każdych warunkach: zewnętrznych i wewnętrznych. Może pracować w zakresie temperaturowym od -30 do +60st C. Jego obudowa jest bryzgoszczelna. Zatem może być instalowany na elewacji, ogrodzeniu itp.

    Z uwagi na niewielkich rozmiarów obudowę oraz bezobsługowość, najczęściej obudowa automatyki mieści sterownik w swoim wnętrzu, a niewielkich rozmiarów antena GSM może być eksponowana po za nią, dla zapewnienia optymalnych warunków zasięgowych. Taki sposób montażu zapewnia ochronę przed wandalizmem bądź kradzieżą urządzenia oraz eliminuje instalację okablowania pomiędzy automatyką bramy a sterownikiem.

  • Zasięg sterowania telefonem nie jest ograniczony obszarowo. Można śmiało powiedzieć, iż jest on globalny i jedynie zależny od tego, czy nasz telefon komórkowy jest w zasięgu sieci GSM .

    Zatem nasz „pilot do bramy w komórce” może być używany w domu, kiedy siedzimy w fotelu bądź wannie, w ogrodzie, garażu bądź nawet w innym mieście lub kraju.

  • Konstrukcja urządzenia iGate3 uniemożliwia „zwykłym” użytkownikom systemu dokonywania jakichkolwiek zmian w jego konfiguracji. Są oni uprawnieni jedynie do sterowania bramą.

    Atrybuty dla zdalnej konfiguracji iGate3 dostępne są tylko i wyłącznie dla „instalatora” oraz „administratorów osiedla” (2) . Tylko z tych trzech numerów telefonów, zdalnie, za pomocą SMS lub aplikacji iGate Smart, można dokonywać zmian.

  • Niestety skorzystanie z „obcego” telefonu nie otworzy bramy, nawet przy znajomości numeru „do bramy”. Numer „obcy” nie jest zawarty na liście uprawnionych i sterowanie nie jest możliwe.

  • iGate3 umożliwia wygodne zdalne zarządzanie listą, również dodawanie na konkretną pozycję na liście oraz nadpisywanie ich.

    Poniżej przykładowe treści poleceń SMS (dla czynności na przykładowym numerze tel. 620620620), które są wystarczające dla zarządzania listą przez administratora osiedla.

    - dodawanie numeru na następną wolną pozycję, SMS o treści: #620620620

    - kasowanie po numerze telefonu bez względu na której pozycji się znajduje, SMS o treści: 620620620#

    - dodawanie na konkretną, wskazaną pozycję na liście np. 75, SMS o treści: 75#620620620

    - kasowanie numeru telefonu na konkretnej pozycji na liście np. 84, SMS o treści: 84?

    Zarządzanie listą możemy dokonywać przy wykorzystaniu komfortowej aplikacji iGate Smart dla telefonów z systemem Android i iOS.

    Warto dodać, iż również dostępne jest oprogramowanie komputerowe do wygodnej i pełnej konfiguracji iGate3 w trybie połączenia poprzez dedykowany programator przewodowy PR2USB. Za pomocą tego narzędzia można wygodnie wpisywać numery na listę, zapisywać konfigurację do pliku archiwalnego, a nawet eksportować/importować listę numerów do/z postaci pliku arkusza kalkulacyjnego MS Office Excel ™.

  • Wymiana karty SIM w sterowniku nie powoduje żadnych zmian w jego konfiguracji i nie wymaga ponownego programowania listy uprawnionych. Wszelkie nastawy pozostają bez zmian. Podobnie się dzieje w przypadku zaniku zasilania sterownika iGate – po powrocie zasilania, sterownik nie traci ustawień i jest gotowy do działania.

  • W ww. przypadku kradzieży naszego aparatu komórkowego należy przede wszystkim skontaktować się z administrującym listą uprawnionych w sterowniku, który „od ręki”, dla bezpieczeństwa, zdalnie usunie nasz „utracony” numer z listy w iGate. Wówczas złodziej nie będzie mógł otworzyć bramy. Warto zaznaczyć, iż współczesne aparaty posiadają szereg procedur, które zabezpieczają je przed nieuprawnionym użyciem.

  • Użytkowanie iGate3 nie wyklucza stosowania innych form sterowania bramą.

  • iGate3 z powodzeniem może sterować elektroryglem w furtkach i drzwiach wejściowych. Warto nadmienić, iż używając aplikacji iGate Smart komfortowo integrujemy wszystkie urządzenia, którymi sterujemy: bramy, szlaban, furtki, drzwi itp.

  • Sterownik może również sterować dowolnym urządzeniem. W takim przypadku wygodną formą może być używanie załączenia na zadany czas poprzez wysłanie SMS, np.: aby załączyć podlewanie na 45 minut, wysyłamy SMS o treści: Z#45m.

  • iGate SOS wykrywa i reaguje na różnego typu modulowane sygnały syren wielu służb ratunkowych.

  • Kierowca pojazdu ratunkowego, stojąc przy bramie ponownie uruchamia syrenę i brama otworzy się.

  • Stosowanie iGate SOS nie wyklucza stosowania innych form sterowania. Jest doskonałym uzupełnieniem dla iGate3.

  • Sterownik iGate SOS jest doposażany o komplet etykiet samoprzylepnych przeznaczonych do zastosowania w miejscu widocznym dla kierowców.

    Etykieta iGate SOS

    https://drive.google.com/file/d/1CXDl8gLHOmB7h3nPhf_MxNhB-uK99N4p/view?usp=sharing

  • Zasięg działania/dekodowania odebranego sygnału syreny pojazdu przeciętnie wynosi do kilku metrów od miejsca zamontowania sterownika iGate SOS wraz z jego mikrofonem. Należy zwrócić uwagę, aby miejsce montażu mikrofonu było optymalne względem podjazdu samochodów tj. nieosłonięte, na zewnątrz obudowy słupka szlabanowego lub automatu bramy, w świetle bramy.

    Schemat podłączenia mikrofonu do słupa bramy:
    https://drive.google.com/file/d/1jK-a7Gd9gVj1hT_GYSmYbTMCJ6SQaqgo/view?usp=sharing

Napisz do nas